KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17569386
*
nr 1756 9386
Mari Simmulson
(1911-2000), Sverige
(tillskriven), ej signerad, akvarell, Kvinnor, 51x62 cm, yttermått inklusive ram: 54x66
Mari Simmulson, född 1911 av estniska föräldrar i S:t Petersburg, Ryssland, död 2000 i Uppsala, estnisk-svensk målare, karamiker, skulptör, textilkonstnär och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Bevakningspris:
ÄR UPPNÅTT
Aktuellt bud:
1.600 kr (per 16:21:15)
Uppdatera
Visning
fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2
Auktionen
avslutas:
måndag 2 februari kl 18:24:08
- Mitt bud
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 23:13:26
1
1.000 kr
30/1 09:40:44
2
1.100 kr
30/1 15:35:40
1
1.400 kr
30/1 16:01:42
3
1.500 kr
30/1 18:45:45
4
ledande budet*
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Mari Simmulson
Mari Simmulson, född 1911 av estniska föräldrar i S:t Petersburg, Ryssland, död 2000 i Uppsala, estnisk-svensk målare, karamiker, skulptör, textilkonstnär och tecknare.
Läs mer om Mari Simmulson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller damporträtt ej signerad kvinna kvinnor mari simmulson mari simmulsson mari simulsson porträttmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:16
-
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:06
-
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:45
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:12
*
Mari Simmulson
Mari Simmulson, född 1911 av estniska föräldrar i S:t Petersburg, Ryssland, död 2000 i Uppsala, estnisk-svensk målare, karamiker, skulptör, textilkonstnär och tecknare.
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs mer om Mari Simmulson
nr 1756 9386
Mari Simmulson
(1911-2000), Sverige
(tillskriven), ej signerad, akvarell, Kvinnor, 51x62 cm, yttermått inklusive ram: 54x66
Mari Simmulson, född 1911 av estniska föräldrar i S:t Petersburg, Ryssland, död 2000 i Uppsala, estnisk-svensk målare, karamiker, skulptör, textilkonstnär och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Bevakningspris: |
ÄR UPPNÅTT |
| Aktuellt bud: | 1.600 kr (per 16:21:15) Uppdatera |
| Visning |
fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2 |
Auktionen avslutas: |
måndag 2 februari kl 18:24:08 |
- Mitt bud
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/1 23:13:26 | 1 | 1.000 kr |
| 30/1 09:40:44 | 2 | 1.100 kr |
| 30/1 15:35:40 | 1 | 1.400 kr |
| 30/1 16:01:42 | 3 | 1.500 kr |
| 30/1 18:45:45 | 4 | ledande budet* |
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Mari Simmulson
Mari Simmulson, född 1911 av estniska föräldrar i S:t Petersburg, Ryssland, död 2000 i Uppsala, estnisk-svensk mÃ¥lare, karamiker, skulptör, textilkonstnär och tecknare.Läs mer om Mari Simmulson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller damporträtt ej signerad kvinna kvinnor mari simmulson mari simmulsson mari simulsson porträttmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39 -
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:06 -
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:45 -
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:12



